כל מה שרציתם לדעת על סוללה למחשב נייד

 

סוללה למחשב נייד הינו מוצר מתכלה אשר ובעל בלאי טבעי המחזיק תקופה של שנתיים פחות או יותר, לאחר מכן, ישנו צורך להחליף את הסוללה התקולה באחת חדשה. שימוש לא נכון בסוללה שבמחשב הנייד, יפגע באורך חייה של הסוללה ויגרום לזירוז הבלאי של הסוללה יותר מהמצב הרגיל.
סוללות למחשבים ניידים למכירה ניתן למצוא בחנויות ייעודיות למחשבים ניידים וכן בחנויות לממכר ציוד מחשוב וציוד הקיפי, כגון אייבורי ו-ksp. שוק הסוללות למחשבים ניידים, גדל זה מכבר וזמין לכול דורש ומבקש. ניתן למצוא סוללות מקוריות וחליפיות למחשבים ניידים מכול הסוגים והמינים. כאשר לכול אחד ואחד מהם יתרונות וחסרונות.

יתרונות וחסרונות סוללה מקורית למחשב נייד


יתרונות:
  • סוללה מקורית מיוצרת על ידי יצרן המחשב התואם (Dell ,Hp ,Asus וכן הלאה)
  • סוללות מקוריות מספקות זמן עבודה רב יותר
  • סוללות מקוריות אמינות יותר
  • סוללות מקוריות מגיעות עם תקופת אחריות ארוכה יותר מסוללות חליפיות
חסרונות:
מעבר לעובדה שלסוללות מקוריות ישנה עלות יקרה יותר מסוללה חליפית, אין חסרונות בולטים אחרים.

יתרונות וחסרונות סוללה חליפית למחשב נייד


כאשר מדובר בסוללה חליפית למחשב נייד, אין זה נכון להסתכל על יתרונות וחסרונות. חשוב לדעת רק לגבי עלות מול תועלת, תוכלו לרכוש סוללה חליפית במחיר זול יותר מאשר ברכישת סוללה מקורית ועדיין תוכלו לעבוד על המחשב הנייד שלכם ללא חשש. 

אין ספק שהבחירה בין סוללה מקורית לחליפית מצריכה חשיבה מראש ושיקול דעת נכון, שכן סוללה זו תשרת את מחשבכם בשנה שנתיים הבאות. ההתלבטות היא בעיקר בבחירה באיכות מול עלות. לעתים כדאי להוסיף את סכום ההפרש ולבחור דווקא בסוללה מקורית, שתחזיק לכם ליותר זמן.

מהי הדרך הנכונה להשתמש בסוללה למחשב נייד?
לסוללה למחשב נייד, בין אם היא מקורית או חליפית, ישנה מס' תאים המכילים סוללות. כל תא כזה של סוללות מספק זמן מסוים של עבודה על המחשב. הדרך הנכונה להשתמש בסוללת המחשב הנייד, היא, להטעין אותה שלושה מחזורים מלאים מאפס למאה אחוז, ורק לאחר מכן להשתמש בה כרגיל. בכול מצב בו לא עושים שימוש במחשב, יש לנתק את המטען מן המחשב ולתת לסוללה לפרוק את עצמה. טעינת יתר של הסוללה, יזרז את הבלאי שלה ויקצר את חייה בטווח הרחוק.
 
ישנו מוצר חדש בפיתוח העונה לשם Omnicharge, אשר מדובר בסוללה חיצונית למחשב נייד, אותו מחברים למקור חשמל, וניתן לחבר אליו מס' מחשבים ניידים במקביל, על מנת לטעון אותם במצבי חירום, בהם אינכם נמצאים על יד מקור חשמל כלשהו. סוללה חיצונית זו, מספקת למחשב הנייד, זמן עבודה נוסף של מס' שעות רבות, כאילו הטענתם את המחשב כרגיל.
 

Coi בניית אתרים
0