מידע חשוב על סוללה למחשב נייד


בתחילת דרכם של המחשבים הניידים, כמו בכול תחום טכנולוגי אחר, ערכם ומחירם היה גבוה בשביל המשתמש הביתי. זאת מאחר והם אפשרו למשתמש להנות מחופש פעולה וניידות ללא הגבלה. עם הזמן יותר ויותר חברות מחשבים, כגון: Dell, Hp, Lenovo  וכדומה, החלו בייצור מחשבים ניידים זולים יותר והגדילו את היקפי המכירות של המחשבים הניידים.

הרכיב הכי חשוב במחשב הנייד הינו הסוללה, בלעדיו חופש הניידות לא מתאפשר ואז קורה מצב שצריכים להיות מחוברים לשקע חשמל בשביל להפעיל את המחשב.
מאחר והסוללה היוותה את החלק הקריטי במחשב הנייד, משתמשים רבים ראו צורך בלהחליף אותה מידי שנתיים, מאחר וכלל פעולותיהם במחשב הנייד שלהם הלכו וגדלו. זה הביא לכך, שחברות מחשבים פיתחו סוללות חזקות יותר עם זמן עבודה גדול יותר.

על מנת לצמצם את מחיר הסוללה אך עדיין לאפשר זמן עבודה ארוך יותר על המחשב הנייד, פיתחו חברות סיניות שונות סוללות חליפיות בעלות זמן עבודה גדול יותר מהסוללות הרגילות. זה התאפשר על ידי הגדלת מספר התאים של הסוללה, משישה תאים בסוללה רגילה לתשעה תאים ואף לשנים עשר תאים במקרים נדירים. כך יכלו משתמשים שונים לרכוש סוללות בעלות זמן עבודה גדול יותר במחיר זול יותר.
סוללות מקוריות וסוללות חליפיות הינם סוללות נטענות המכילות בתוכם מספר תאים (שישה או תשעה) בכול תא כזה קיימת סוללה נטענת אשר מספקת זמן עבודה מוגדר במחשב הנייד. כאשר מעוניינים לרכוש סוללה למחשב הנייד, במקרים של בלאי, נזק או הארכת זמן העבודה על המחשב, חשוב להכיר את המאפיין של עלות מול תועלת. סוללות מקוריות אמנם יהיו בעלות מחיר גבוה יותר מסוללות חליפיות, אך לטווח ארוך הם יעילות וכדאיות יותר מאשר הסוללות החליפיות.

במחשבים ניידים ישנים יותר ובעלי שימוש מועט, מומלץ לרכוש סוללות חליפיות, על מנת לחסוך בעלות הסוללה. חשוב להיות מודעים לגבי העניין של בלאי הסוללה: סוללות מקוריות אמנם יקרות יותר מהחליפיות, אך, בטווח הארוך יחזיקו זמן רב יותר מהסוללות החליפיות.
 
דבר נוסף אשר יש לשים לב אליו, הינו, אחריות הסוללה. אחריות לסוללה מקורית למחשב נייד, הינו לתקופה של שנה מיום רכישת הסוללה, בכול מקרה של תקלה חשמלית של הסוללה מלבד נזק פיזי, תוכלו לגשת אל החברה ממנה רכשתם את הסוללה ויחליפו לכם אותה במסגרת האחריות.


Coi בניית אתרים
0